Нотариатын үйл ажиллагаа

Нотариатын үйл ажиллагаа эрхлэх тусгай зөвшөөрлийг Нотариатын тухай хуулийн 6 дугаар зүйл, 13 дугаар зүйлийн 13.1.5 дахь заалт, 16 дугаар зүйлийн 16.1 дэх хэсэг, Аж ахуйн үйл ажиллагааны тусгай зөвшөөрлийн тухай хуулийн 15 дугаар зүйлийн 15.5.1 дэх заалтыг тус тус үндэслэн Хууль зүйн сайд олгож байна.

Нотариатчийн мэргэшлийн шалгалтад тэнцсэн, ял шийтгэлгүй, нотариатын үйлдэл хийх ажлын байртай Монгол Улсын иргэнд нотариатын үйл ажиллагаа эрхлэх тусгай зөвшөөрөл олгоно.

НОТАРИАТЫН ҮЙЛ АЖИЛЛАГАА ЭРХЛЭХ ТУСГАЙ ЗӨВШӨӨРӨЛТЭЙ
ИРГЭДИЙН БҮРТГЭЛ

/2017 оны 11-р сарын байдлаар/

№ 

НЭРС 

НОТАРИАТЫН
ТОЙРОГ

ТАМГАНЫ ДУГААР 

1.Чингэлтэй дүүрэг

1

Сосорбарам Алтанзаяа

Чингэлтэй дүүрэг

120

2

Батсуурь Алтанцоож

Чингэлтэй дүүрэг

256

3

Сайнзаяа Анударь

Чингэлтэй дүүрэг

372

4

Тавхи Баатархүү

Чингэлтэй дүүрэг

78

5

Ламжав Батцэнд

Чингэлтэй дүүрэг

03

6

Данзан Болормаа

Чингэлтэй дүүрэг

272

7

Эрэмгийдорж Болдмаа

Чингэлтэй дүүрэг

262

8

Лувсандагва Буддорж

Чингэлтэй дүүрэг

270

9

Баярхүү Гийгиймаа

Чингэлтэй дүүрэг

204

10

Балжаа Гэрэлхүү

Чингэлтэй дүүрэг

135

11

Эрдэнэдаш Даваасамбуу

Чингэлтэй дүүрэг

254

12

Дашдондог Дашцэдэн

Чингэлтэй дүүрэг

04

13

Төмөрбаатар Долгион

Чингэлтэй дүүрэг

366

14

Цолмон Жаргал

Чингэлтэй дүүрэг

23

15

Билэгсайхан
Лхагвачимэг

Чингэлтэй дүүрэг

257

16

Батсүх Нарантуяа

Чингэлтэй дүүрэг

261

17

Дэндэвваанжил Одгэрэл

Чингэлтэй дүүрэг

273

18

Данзанбалжир
Оюунбилэг

Чингэлтэй дүүрэг

159

19

Батцоож Оюунчимэг

Чингэлтэй дүүрэг

194

20

Удвал Өнөрцэцэг

Чингэлтэй дүүрэг

167

21

Мөнхжаргал Саранцэцэг

Чингэлтэй дүүрэг

83

22

Батмөнх Таванбаяр

Чингэлтэй дүүрэг

335

23

Сандагдорж Тунгалаг

Чингэлтэй дүүрэг

85

24

Намсрай Хишигсүх

Чингэлтэй дүүрэг

140

25

Хүрэлбаатар Цогзолмаа

Чингэлтэй дүүрэг

304

26

Жавжав Цэрэнноров

Чингэлтэй дүүрэг

293

27

Цэрэндагва Цэцэгмаа

Чингэлтэй дүүрэг

34

28

Балдан Шатар

Чингэлтэй дүүрэг

33

29

Цогбаяр Энхбадрал

Чингэлтэй дүүрэг

222

30

Галбадрах Энхмаа

Чингэлтэй дүүрэг

145

31

Бавуу Энхтуяа

Чингэлтэй дүүрэг

128

32

Цэрэндорж Энхтуяа

Чингэлтэй дүүрэг

27

33

Чимэдцэрэн Энхтуяа

Чингэлтэй дүүрэг

43

34

Батсэнгээ Энхээ

Чингэлтэй дүүрэг

80

35

Раашбал Эрдэнэцэцэг

Чингэлтэй дүүрэг

288

36

Дамдиндорж Солонго

Чингэлтэй дүүрэг

 

292

37

Барадий Энхтуяа

Чингэлтэй дүүрэг

 

58

38

Пэрэнлэй Энхмаа

Чингэлтэй дүүрэг

 

340

2.Сүхбаатар дүүрэг

1

Норов Алтанцэцэг

Сүхбаатар дүүрэг

06

2

Цэрэнжанцан Амгалан

Сүхбаатар дүүрэг

240

3

Даваа Амаржаргал

Сүхбаатар дүүрэг

76

4

Чулуунжав Аюурзана

Сүхбаатар дүүрэг

134

5

Батсэнгээ Бадамханд

Сүхбаатар дүүрэг

51

6

Чойжамц Батбилэг

Сүхбаатар дүүрэг

93

7

Гомбосүрэн Батмөнх

Сүхбаатар дүүрэг

92

8

Дамдинсүрэн Баттуяа

Сүхбаатар дүүрэг

235

9

Чадраабал Баянжаргал

Сүхбаатар дүүрэг

142

10

Бадамжунайн Баясгалан

Сүхбаатар дүүрэг

239

11

Жамъян Гансүх

Сүхбаатар дүүрэг

137

12

Пүрэвдорж Гэрэлмаа

Сүхбаатар дүүрэг

138

13

Буянтөр Должинсүрэн

Сүхбаатар дүүрэг

241

14

Дэмбэрэлдагва
Дэлгэрмөрөн

Сүхбаатар дүүрэг

289

15

Лондив Мандахбаяр

Сүхбаатар дүүрэг

234

16

Өлзийбат Мөнхтуяа

Сүхбаатар дүүрэг

185

17

Цэрэндорж Мөнхцэцэг

Сүхбаатар дүрэг

267

18

Цэвээн Наранбат

Сүхбаатар дүүрэг

237

19

Бямбадорж Нарантуяа

Сүхбаатар дүүрэг

197

20

Цэрэнжаа Наранцэцэг

Сүхбаатар дүүрэг

201

21

Ренчиндорж Онончимэг

Сүхбаатар дүүрэг

124

22

Чүлтэм Отгонбаяр

Сүхбаатар дүүрэг

129

23

Пүрэвдорж Отгонжаргал

Сүхбаатар дүүрэг

188

24

Төвхөө Оюунбаяр

Сүхбаатар дүүрэг

07

25

Сээсрэгдорж Өлзийбат

Сүхбаатар дүүрэг

286

26

Баярхүү Өлзий-Орших

Сүхбаатар дүүрэг

344

27

Жамъян Сувдаа

Сүхбаатар дүүрэг

268

28

Эрдэнэсайхан
Сувд-Эрдэнэ

Сүхбаатар дүүрэг

285

29

Шагдар Сүнжидмаа

Сүхбаатар дүүрэг

109

30

Самбуу Сүрэнжав

Сүхбаатар дүүрэг

63

31

Цэдэндамба Сэржмядаг

Сүхбаатар дүүрэг

119

32

Бэгзжав Тунгалаг

Сүхбаатар дүүрэг

147

33

Баатар Туяажаргал

Сүхбаатар дүүрэг

242

34

Пүрэв Уянга

Сүхбаатар дүүрэг

189

35

Батаа Хандмаа

Сүхбаатар дүүрэг

151

36

Пүрэвдорж Хишигжаргал

Сүхбаатар дүүрэг

172

37

Дорлигжав Энхжаргал

Сүхбаатар дүүрэг

287

38

Батсуурь Энхбаяр

Сүхбаатар дүүрэг

236

39

Долсүрэн Эрдэнэ

Сүхбаатар дүүрэг

226

40

Банзрагч Энхээ

Сүхбаатар дүүрэг

05

41

Цогтоо Одонтунгалаг

Сүхбаатар дүүрэг

130

42

Хурц Оюунцэцэг

Сүхбаатар дүүрэг

77

3. БАЯНЗҮРХ ДҮҮРЭГ

1

Шижирбаатар Алтай

Баянзүрх дүүрэг

205

2

Манлай Алтанцэцэг

Баянзүрх дүүрэг

263

3

Гомбо Бадамсүрэн

Баянзүрх дүүрэг

258

4

Вандан Батхүү

Баянзүрх дүүрэг

184

5

Цэрэнхүү Батчимэг

Баянзүрх дүүрэг

223

6

Баасандорж Баясгалан

Баянзүрх дүүрэг

255

7

Пунцгаа Бумжаа

Баянзүрх дүүрэг

180

8

Сосорбарам Ганчимэг

Баянзүрх дүүрэг

208

9

Есимхан Гүлжан

Баянзүрх дүүрэг

48

10

Жамбал Давааням

Баянзүрх дүүрэг

221

11

Цогтоо Дашдаваа

Баянзүрх дүүрэг

178

12

Шоовдор Долгормаа

Баянзүрх дүүрэг

316

13

Даваасамбуу
Долгорсүрэн

Баянзүрх дүүрэг

02

14

Ганболд Мэндбаяр

Баянзүрх дүүрэг

 

278

15

Жадамба Наранцацрал

Баянзүрх дүүрэг

209

16

Гүржав Наранчимэг

Баянзүрх дүүрэг

169

17

Нэмэхжаргал Оюун

Баянзүрх дүүрэг

171

18

Ноов Оюунжаргал

Баянзүрх дүүрэг

247

19

Галбадраа Оюунчимэг

Баянзүрх дүүрэг

181

20

Түвшинбат Солонго

Баянзүрх дүүрэг

387

21

Рэнцэн Уранбилэг

Баянзүрх дүүрэг

336

22

Лхасүрэн Халиун

Баянзүрх дүүрэг

279

23

Гомбодорж Хужаа

Баянзүрх дүүрэг

72

24

Даш Цэцэгчимэг

Баянзүрх дүүрэг

301

25

Басан Цэцэнхүү

Баянзүрх дүүрэг

15

26

Лувсангэндэн
Чулуунбаатар

Баянзүрх дүүрэг

36

27

Борис Шижирбаатар

Баянзүрх дүүрэг

175

4. БАЯНГОЛ ДҮҮРЭГ

1

Молом Алтангэрэл

Баянгол дүүрэг

349

2

Дугар Алтанхуяг

Баянгол дүүрэг

87

3

Осор Амартуяа

Баянгол дүүрэг

212

4

Оюунчимэг Ариунаа

Баянгол дүүрэг

275

5

Сүхбаатар Байгал

Баянгол дүүрэг

56

6

Александр Батцэцэг

Баянгол дүүрэг

227

7

Сүхбат Баярсүх

Баянгол дүүрэг

228

8

Долгорхүү Болдбаатар

Баянгол дүүрэг

276

9

Хомбоо Болормаа

Баянгол дүүрэг

62

10

Дашзэвэг Бямба

Баянгол дүүрэг

133

11

Ням-Очир Ганхуяг

Баянгол дүүрэг

114

12

Даваа Дуламцоо

Баянгол дүүрэг

71

13

Батсүх Дэлгэрмаа

Баянгол дүүрэг

339

14

Дамдиндорж Золжаргал

Баянгол дүүрэг

206

15

Санжсүрэн Мандалсүрэн

Баянгол дүүрэг

229

16

Татан Марияш

Баянгол дүүрэг

264

17

Замба Минжирмаа

Баянгол дүүрэг

186

18

Ухнаа Мөнхзаяа

Баянгол дүүрэг

225

19

Батжаргал Мөнхзул

Баянгол дүүрэг

45

20

Пүрэвжав Мөнх-Эрдэнэ

Баянгол дүүрэг

70

21

Батдорж Мөнхсайхан

Баянгол дүүрэг

357

22

Галбадрах Насанжаргал

Баянгол дүүрэг

300

23

Чойгил Отгонбаяр

Баянгол дүүрэг

238

24

Цэрэнсодном Отгонжаргал

Баянгол дүүрэг

248

25

Баасан Оюун

Баянгол дүүрэг

271

26

Жигдэнгомбо Сайнжаргал

Баянгол дүүрэг

218

27

Галдаа Сувд-Эрдэнэ

Баянгол дүүрэг

274

28

Сэрээтэр Төгсжаргал

Баянгол дүүрэг

207

29

Нүрэнзэд Туяа

Баянгол дүүрэг

217

30

Совд Түмэндэлгэр

Баянгол дүүрэг

253

31

Чулуун Ундрах

Баянгол дүүрэг

139

32

Лхамсүрэн Уранчимэг

Баянгол дүүрэг

69

33

Батсуурь Цэнд-Аюуш

Баянгол дүүрэг

356

34

Данзан Энхтайван

Баянгол дүүрэг

158

35

Чансаа Эрдэнэбаяр

Баянгол дүүрэг

136

36

Үмэгдээ Эрдэнэбилэг

Баянгол дүүрэг

328

5. СОНГИНОХАЙРХАН ДҮҮРЭГ

1

Цэенхорлоо Алимаа

Сонгинохайрхан дүүрэг

326

2

Яринпил Батсүрэн

Сонгинохайрхан дүүрэг

219

3

Цэрэндамба Баяраа

Сонгинохайрхан дүүрэг

244

4

Дашцэрэв Гангэрэл

Сонгинохайрхан дүүрэг

310

5

Баасанжав Ганболор

Сонгинохайрхандүүрэг

284

6

Отгон Жаргалсайхан

Сонгинохайрхан дүүрэг

14

7

Жанчив Мөнхжаргал

Сонгинохайрхан дүүрэг

231

8

Дамдинсүрэн Мөнхсуурь

Сонгинохайрхан дүүрэг

195

9

Жамбалдорж Мөнхцэцэг

Сонгинохайрхан

дүүрэг

338

10

Ломбо Отгонбаяр

Сонгинохайрхан дүүрэг

196

11

Цэдэндорж Оюунчимэг

Сонгинохайрхан

дүүрэг

283

12

Баасанхүү Оюун-Эрдэнэ

Сонгинохайрхан дүүрэг

213

13

Хадбаатар Түмэн-Өлзий

Сонгинохайрхан дүүрэг

294

14

Нацагдорж Уранцэцэг

Сонгинохайрхан дүүрэг

245

15

Батсүх Үүрцайх

Сонгинохайрхан дүүрэг

321

16

Дашнамсрай Хишигсүрэн

Сонгинохайрхан дүүрэг

327

17

Ханчулуун Хосжаргал

Сонгинохайрхан дүүрэг

246

18

Ойдов Хүрэлбаатар

Сонгинохайрхан дүүрэг

164

19

Нямдаваа Цэрэнханд

Сонгинохайрхан дүүрэг

280

20

Дамба Энхбаяр

Сонгинохайрхан дүүрэг

82

21

Сүхбаатар Эрдэнэхүү

Сонгинохайрхан дүүрэг

324

6. ХАН-УУЛ ДҮҮРЭГ

1

Дашцэрэн Азжаргал

Хан-Уул дүүрэг

291

2

Нямдаш Алтанзул

Хан-Уул дүүрэг

203

3

Буяндэлгэр Батсүрэн

Хан-Уул дүүрэг

325

4

Сундуйсүрэн Гэрэл

Хан-Уул дүүрэг

84

5

Иванов Долгорсайхан

 

Хан-Уул дүүрэг

202

6

Билгээ Золзаяа

Хан-Уулдүүрэг

290

7

Төмөрдорж Мөнгөө

Хан-Уул дүүрэг

 

317

8

Халтархүү Навчаа

 

Хан-Уул дүүрэг

101

9

Содовсүрэн Наранцэцэг

Хан-Уул дүүрэг

 

146

10

Жавзан Наранцэцэг

Хан-Уул дүүрэг

38

11

Цэрэндорж Оюунчимэг

Хан-Уул дүүрэг

250

12

Догсом Ундрах

Хан-Уул дүүрэг

Бармаш

249

13

Чимэддорж Тунгалаг

Хан-Уулд үүрэг

295

14

Баатарцоож Тэгш

Хан-Уул дүүрэг

251

15

Осор Цэвэлмаа

Хан-Уул дүүрэг

323

16

Совд Цэнд

Хан-Уул дүүрэг

13

17

Пүрэвдорж Цэцэгмаа

Хан-Уул дүүрэг

348

18

Авирмэд Энхтуяа

Хан-Уул дүүрэг

200

7.НАЛАЙХ ДҮҮРЭГ

1

Цогтбаяр Амударъяа

Налайх дүүрэг

364

2

Тавхай Жигжидсүрэн

Налайх дүүрэг

126

3

Хавдалхаз Майрагуль

Налайх дүүрэг

127

8.БАГАНУУР ДҮҮРЭГ

1

Даваажав Одгэрэл

Багануур дүүрэг

368

2

Дамдинсүрэн
Оюунтунгалаг

Багануур дүүрэг

350

3

Ганболд Рэнцэнханд

Багануурдүүрэг

281

4

 

Цэндсүрэн Түмэн-өлзий

Багануур

дүүрэг

24

9.Багахангай дүүрэг

1

Юнгэрсүрэн Баярмагнай

Багахангай дүүрэг

375

 

 

------оо0оо------

Хэрэглэгч танд

Өргөдөл гомдол Facebook Twitter

Харъяа агентлаг, байгууллагууд